Teşkilatımızı eğitimle güçlendirmeye devam edeceğiz « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

Teşkilatımızı eğitimle güçlendirmeye devam edeceğiz

Bu haber 04 Ocak 2020 - 19:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, eğitime önem veren, eğitimin daha iyi olması için çalışmalar yapan genel yetkili sendika olarak, eğitime yatırım yapmaya, teşkilat eğitimine ağırlık vermeye devam edeceklerini söyledi.


Teşkilatlanmadan Sorumlu Şube Başkan Yardımcıları Eğitim ve İstişare Toplantısı Kızılcahamam’da yapıldı. Toplantının kapanışında konuşan Genel Başkan Ali Yalçın, teşkilat eğitimine önem verdiklerini belirterek, şöyle devam etti: “Eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolunun genel yetkili sendikası olarak, sorumluluğumuzun gereğini layığıyla yerine getirmek için çaba harcıyoruz. Eğitim sisteminin aksayan yönlerini ortaya koyan raporlar hazırlayarak yetkililere iletiyoruz. Eğitim çalışanlarının sorunlarını tespit ediyor, önerilerimizle çözüme katkıda buluyoruz. Eğitim çalışanlarının mali, özlük ve sosyal haklarının korunması ve geliştirilmesi için mücadele ediyor, onlar adına kazanım elde ediyoruz. 27 yıllık hak ve özgürlük mücadelemizde tarihe not düştük, yasakların tarih olmasını sağladık. Eğitime önem veren bir eğitim sendikası olarak, nitelikli sendikacıların yetişmesi için de ter akıtıyoruz. Genel kurulumuzda sözünü verdiğimiz ‘içe yolculuk’ta önemli bir aşamayı geride bıraktık ve yeni bir aşamaya geçtik. Sendikal yol haritamızı belirliyor, teşkilat eğitimlerimizle sendikal yolculuğumuzu, emek, hak ve özgürlük mücadelemizin temellerini güçlendiriyoruz. Eğitime yatırım yapmaya, teşkilatımızı eğitimle güçlendirmeye devam ediyoruz, edeceğiz.”

Üstlendiğiniz görev teşkilatın geleceği açısından son derece kıymetli

Eğitim çalışanlarının çalışma şartlarının iyileştirilmesi, ekonomik ve sosyal problemlerin çözüme kavuşturulması için eğitim çalışanlarıyla birlikte verdikleri mücadelede teşkilatlanmanın önemine vurgu yapan Yalçın, “Sendikal varlığı sahaya en iyi şekilde aktaran, yeni üyeleri sendikaya kazandıran ve üyelerle daha sık ve etkili bir iletişim alanı oluşturan sizlerin, teşkilatlanmadan sorumlu şube başkan yardımcılarının üstlendiği görev teşkilatın geleceği açısından son derece kıymetlidir. Emeklerinizden, canla başla yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Sözleşmelilik uygulamasına son verilmelidir

Sözleşmeli personel uygulamasının hem mevzuatıyla hem de varlığıyla bir sorunlar ve tepkiler yumağı oluşturduğunu kaydeden Yalçın, “Kamuda istihdam türü çeşitlendi. Her kurum kendine göre bir sözleşmelilik oluşturdu. Bu sürdürülebilir bir istihdam şekli değil. Sözleşmelilerin mağduriyetinin giderilmesini olumlu bulmakla birlikte, yeterli görmüyoruz. Sözleşmelilerin memnuniyetini de sağlamak gerek. Bunun yolu da kadrodur. Sözleşmeli istihdamın bitmesine, kadrolu istihdamla saygın iş anlayışının güçlenmesine, insanı yaşatan devlet düsturunun personel istihdamında da tercih edilmesine dair kararlılığımızı, kadro ısrarımızı, sözleşmeli istihdama itirazımızı; saygın iş ilkesine, adalet eşiğine, insan onurunu koruma hassasiyetine, insanın kendini gerçekleştirmesine destek vermekle görevli devlet perspektifine aykırı sözleşmelilik uygulamasının son bulması için mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı’nın sunumunun ardından, teşkilat eğitimi yapıldı, sendikal çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.