ŞUBE MÜDÜRÜ OLMANIN MAAŞA ETKİSİ « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

ŞUBE MÜDÜRÜ OLMANIN MAAŞA ETKİSİ

Bu haber 13 Aralık 2019 - 20:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında Programcı veya Çözümleyici unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, görevde yükselme suretiyle Genel İdare Hizmetleri Sınıfı kapsamındaki Şube Müdürü kadrosuna atandıklarında maaşlarında değişiklik olmaktadır.

Programcı veya çözümleyicinin şube müdürü kadrosuna atanması

Programcı veya Çözümleyici kadrosunda görev yapmakta olanların, Şube Müdürü kadrosuna atanabilmeleri, (daha önce şube müdürü, dengi veya üstü görevlerde bulunmamışlarsa) görevde yükselme sınavına girerek başarılı olmaları halinde mümkün olabiliyor.

Şube müdürlüğüne görevde yükselme suretiyle atanabilmesi için, programcı ve çözümleyicinin;

**En az fakülte veya dört yıllık yükseköğrenim (18/4/1999 tarihinde görevde bulunan ve aynı tarih itibarıyla iki yıllık veya üç yıllık yükseköğrenim mezunu olanlar dahil) mezunu olmaları,

**Kurumlarının özel yönetmeliklerinde aranan, kurumlarında ve toplamda hizmet süresi şartlarını taşımaları,

**Yapılacak görevde yükselme sınavının yazılı ve sözlü aşamalarında başarılı olmaları ve başarı sıralaması bakımından duyurulan kadro sayısına göre atanabilecek seviyede olmaları

gerekir.

Şube müdürü kadrosuna atanan programcı veya çözümleyicinin maaşı

Teknik Hizmetler Sınıfı kapsamındaki programcı veya çözümleyici kadrosunda lisans mezunu olarak görev yaparken, görevde yükselme suretiyle ilk dört derecedeki Şube Müdürü kadrolarına atananların aylık maaşındaki değişme, lisans mezuniyetlerinin türüne göre farklı miktarlarda olmaktadır.

2019 yılının ikinci yarısı için geçerli olan katsayılardan hareketle konuyu değerlendirdiğimizde, Şube Müdürü olan lisans mezunu Programcı ve Çözümleyicinin maaşı şöyle olmaktadır (1/4’te, 25 yıl hizmet  ve %15 gelir vergisi diliminde):

Eğitim durumuKadro Unvanına Göre Aylık Net Maaş
Programcı / ÇözümleyiciŞube Müdürü
Mühendis, Mimar, Şehir ve Bölge Plancısı5.653 TL6.294 TL
Jeolog, Hidrojeolog, Hidrolog, Jeofizikçi, Fizikçi, Matematikçi, Kimyager(TH), İstatistikçi, Jeomorfolog,  Teknik Öğretmen5.260 TL6.212 TL
Arkeolog5.260 TL6.134 TL
Ekonomist, Yöneylemci, Ekonometrici5.260 TL6.082 TL
Diğer lisans mezunları4.866 TL6.004 TL

Not:

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-Çalışılan kurum, yer ve bölgeden kaynaklı ek ve ilave ödemeler dikkate alınmamıştır.

-Döner sermaye ödemesi, net ek ödeme tutarı kadar olmak üzere, net maaşa dahil edilmiştir.

-BES kesintisi, sendika aidat ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

Memurunyeri

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.