İLKEMİZ ÖNCE ÜLKEMİZ « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

İLKEMİZ ÖNCE ÜLKEMİZ

Türk Eğitim Sen Antalya 2 Nolu Şube’ye bağlı Akseki İlçe Temsilciliği çok güzel bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Bu haber 02 Şubat 2020 - 18:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk Eğitim Sen Akseki İlçe Temsilcisi Fatma Bozkurt “Her şey 2019-2020 Türk eğitim sen ilçe başkanları toplantısına Akseki ilçe başkanı olarak katılmam ile başladı. Ilçe başkanları toplantısında farklı ilçelerden gelen ilçe başkanlarının sunumları bana ilham kaynağı oldu.Ben de Türk eğitim sen ilçe başkanı olarak bir şeyler yapmalıydım. İlk projem ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN sloganı ile çocuklara atkı ve bere örülüp göndermek olacaktı.

Projemiz tamamen gönüllülerin maddi ve manevi destegi ile sağlandı. Akseki’de bulunan gönüllü kadınlar toplam 50 çocuğa kısa bir zamanda atkı bere ördüler. Yapılan atkı bere Hakkâri Yüksekova çocuklara gönderildi. Bundan sonra 2.projem olan sömestr tatilinde kitap okuyoruz hayata geçirmek oldu. Bu projede amacım Türk gençliğine Atatürkün düşüncelerini kitap yoluyla ulastirmakti. “Kitap Okuyoruz” projeme Akseki ilçesinin beldeleri olan Murtiçi ve Cevizli okullarına 5.sınıflara Küçük Prens,6.7.8.sınıflara NUTUK dağıtıldı.

Bu projelerde almış olduğum motivasyon yapacak olduğum projelere ilham kaynağı olacak.” diyor.Ben de kendisine başarılar diliyorum.İşte bu diyorum! Türk Eğitim Sen budur. Türk Eğtim Sen’li olmak budur! Ve inanıyorum,Türk Eğitim Sen imza attığı sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da sendikacılıkta fark yaratmaya devam edecektir.Çünkü Türk Eğitim Sen “İlkemiz Önce Ülkemiz” parolasıyla yola çıkmış ve bunun sorumluluğunu da her zaman öncelik olarak görmüştür.Türk Eğitim Sen tüm il ve ilçelerde kurduğu teşkilatlar aracılığıyla Türkiye’nin en doğusundan en batısına, en kuzeyinden en güneye milli birlik ve beraberlik şuuru ile sendikacılık yapmaktadır. Öyle ki kış mevsiminin sadece selam vererek geçtiği Güneş’in şehri Antalya, kışın kar soğuyla üşüyen Hakkari Yüksekova’da üşüyen çocukları unutmamıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurucusu Mustafa Kemal’in ölümsüz eseri Nutuk’un dağıtımını yaparak bu ülkenin kuruluş ayarlarında kalması için geleceğin büyükleri çocuklarımızın bilinçlenmesini bir sorumluluk olarak görmüştür.Çünkü Atatürk’ü anlamak için onun kaleminden dökülen bir milletin yeninden doğuş hikayesini bilmek gerekir.İşte Nutuk bu hikayeyi anlatır.Atatürk’ün Nutuk’ta anlattığı bu kahramanlık hikayesinin devamını yazacak olanlar bu milletin aziz çocukları olacaktır.Türk Eğitim Sen bir misyonu olan sendikadır. Türk Eğitim Sen’in misyonu,Türk milletinin varlığı ve bölünmez bütünlüğüdür. Her Türk Eğitim Sen’li bu misyonu kendisine ilke edinmiştir.Ve her şeyden önce bu ilke doğrultusunda ülkesine ve milletine karşı kendisini sorumlu hissetmekte ve bunu milli bir görev olarak görmektedir.

Ne mutlu ki 1 milyonluk eğitim camiasının 210 bini Türk Eğitim Sen’le yürümekte ve gücümüze güç katmaktadır. 210 bin kişilk inanmışlar ordusu, kişisel menfaati bir tarafa koymuş “İlkemiz Önce Ülkemiz”demiştir. Çetin yolu seçerek yanlışın, haksızlığın,cehaletin, ötekileştirmenin karşısında tek bilek tek yürek olarak duruş sergilemektedir. Her geçen gün duruşumuzu görenlerin safımıza geçerek inanmışlar ordusuna katılmalarıyla daha da güçlenmekteyiz.Ve şu unutulmamalıdır.Her Türk Eğitim Sen’li bu kutlu yolda yürüyen bir bayraktır.Bu yüzden hepsi çok kıymetlidir.

Kadriye Demirel