Okul Öncesi Eğitim Yüz Yüze Devam Edecek… « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

Okul Öncesi Eğitim Yüz Yüze Devam Edecek…

Milli Eğitim Bakanlığı Resmî bir yazı yayınlayarak 4 Ocak 2021 tarihine kadar okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim yapılması talimatını verdi .

Bu haber 20 Kasım 2020 - 12:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Daha önce yayınladığı resmî yazıda ,20 Kasım 2020 – 04 Ocak 2021 tarihleri arasında uzaktan eğitim yoluyla devam edileceği ve resmî ve özel tüm okul öncesi eğitim kurumlarında etkinliklerin; ilkokullarda, ortaokullarda ve ortaöğretim kurumlarında tüm derslerin canlı sınıf uygulamaları, TRT EBA TV, EBA portal ve açık kaynaklı diğer güvenilir platformlar üzerinden uzaktan eğitim yoluyla işleneceği belirtilmişti.

Ancak Bakanlığımız ile ilgili kurumlar arasında yapılan istişareler sonucunda resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitim yapılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir.

Bu kapsamda okul öncesi eğitim kurumlarında;

•Haftada 5 (beş) gün ve günde 6 (altı) etkinlik saati süreyle aralıksız yüz yüze eğitim yapılacak ve bir etkinlik saati 30 dakika olacak şekilde planlanacaktır.
•Okulun fiziki imkânları doğrultusunda bir gruptaki çocuk sayısı en az 5 olacak şekilde şube tanımlamaları yapılabilecektir.
•Fiziki imkânları uygun olan okul öncesi eğitim kurumlarında salgın ile ilgili tüm tedbirlerin alınması şartıyla çocuk kulüpleri açılabilecektir.
•Çocukların ev ortamında da desteklenmesi amacıyla TRT EBA İlkokul kanalında her gün yayınlanan EBA Anaokulu kuşağını takip etmeleri ve ailelerin Temel Eğitim Genel Müdürlüğü internet sitesinde yayınlanan Erken Çocukluk Eğitim Takvimi ile diğer yayınlardan yararlanmaları sağlanacaktır.
•Okula kayıtlı olup yüz yüze eğitimi tercih etmeyen ailelerin çocuklarının kayıtları silinmeyecek olup bu çocukların da EBA Anaokulunu izlemeleri ve diğer eğitim materyallerinden yararlanmaları için gerekli önlemler alınacaktır.
İlgi (a) ve ilgi (b) yazılardaki açıklamalar ile yukarıdaki usul ve esaslar çerçevesinde okul öncesi eğitim faaliyetlerinin yürütülmesine yönelik gerekli tedbirlerin hassasiyetle alınması hususunda,

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.