Okulların tatil süresi uzatıldı « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

Okulların tatil süresi uzatıldı

Okullara verilen ara 30 Nisan’a kadar uzatıldı.


Web Banner

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı. İlk açıklamayı yapan Koca, evlerde kalınması uyarısını yineledi.

Bilim Kurulu’nun toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların tatil sürelerinin sonuna Nisan sonuna kadar uzatıldığını söyledi.

”EĞİTİME VERİLEN ARA UZATILACAK”

Corona virüs nedeniyle okullarımız tatile girdi yönünde algı yanlıştır. Biz sadece ara verdik. Eğitim bir süreliğine internet üzerinden veriliyor. Uygulamayı lütfen tatil olarak görmeyin. Eğitime verilen ara uzatılacak.

EĞİTİME 30 NİSAN’A KADAR ARA VERİLDİ

Okullara verilen aranın uzatıldığını açıklayan Ziya Selçuk, ”Televizyon yoluyla bir uzaktan eğitime başladık. Uzaktan eğitim kısmı dışında da telafi çalışmaları başayacak. Telafinin ne zaman nasıl olağı da Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda olacak. Eğitimde elbette kayıplar olacak.Biz her türlü senaryoya da hazırız. Önümüzdeki ara sürecini 30 Nisan tarihine kadar uzattık.”

Bakanlar Ziya Selçuk ve Fahrettin Koca basın açıklaması yapıyor, System.String[]

NE OLMUŞTU

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesinde Bilim Kurulu ile görüşüp okulların tatilinin uzatılmasını istediklerini söyledi. Erdoğan da “Bilim Kurulu, ‘Uzatılmasında fayda var’ diyorsa uzatılsın” dedi. Cumhurbaşkanı kararı Bilim Kurulu’na bırakmıştı.

KAYNAK: http://kamudanajans.com/

Web Banner
Web Banner