KPSS ŞARTI ARANMADAN SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPILABİLİYOR « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

KPSS ŞARTI ARANMADAN SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPILABİLİYOR

Bu haber 29 Aralık 2019 - 15:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kamu kurum ve kuruluşlarına 4/B sözleşmeli personel alımında, KPSS puan şartı aranan hallerin yanı sıra KPSS puan şartı aranmayan durumlar da söz konusudur.

KPSS puan şartı aranmadan sözleşmeli personel alımı yapılırken, adaylar bazen kurumlar tarafından yapılan sınavlara girmekte, bazen ise hiçbir sınava girmeden işe alınabilmektedirler.

Bu yazımızda, KPSS şartı aranmadan 4/B sözleşmeli personel olarak işe girmeye imkan veren hallerden bazılarına değinilecektir.

KPSS puanı olmadan 4/B sözleşmeli personel olarak işe girilebilen bazı durumlar

**Avukat (kısmi zamanlı), Diş Tabibi, Eczacı, Gemi Adamı, Havacılık Sertifikasyon Uzmanı, Havacılık Simülatör Uzmanı, Helikopter Makinisti, Kaptan, Pilot, Tabip, Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti, Uçuş Teknisyeni, Uzman Tabip, Uzman (Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliğine göre) unvanlı 4/B sözleşmeli personel alımında, herhangi bir sınav şartı aranmıyor.

**Yabancı uyrukluların 4/B sözleşmeli personel olarak istihdamında, herhangi bir sınav şartı aranmıyor.

**Yükseköğretim kurumlarının gemi adamı pozisyonlarına 4/B sözleşmeli personel alımında, herhangi bir sınav şartı aranmıyor.

**Araştırma-geliştirme projelerinde proje süreleri ile sınırlı olmak üzere istihdam edilecek 4/B sözleşmeli personel alımında, herhangi bir sınav şartı aranmıyor.

**Kamu kurum ve kuruluşlarının yurtdışı teşkilatlarına 4/B sözleşmeli personel alımında, herhangi bir sınav şartı aranmıyor.

**Emniyet Genel Müdürlüğüne, Avukat (tam zamanlı) unvanlı 4/B sözleşmeli personel alımında, herhangi bir sınav şartı bulunmamakla birlikte, İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen usul ve esaslar uygulanıyor.

**Dans Uzmanı, Deniz Trafik Başkılavuzu, Deniz Trafik Kılavuz Yardımcısı, Deniz Trafik Kılavuzu, Derici, Dispeç, Dokumacı-Öğretici, Editör, Foto Dizgi Operatörü, Fotoğrafçı, Fresk Ressamı, Hattat, Heykeltraş, Işıkçı, İşaret Dili Tercümanı, Kalemkar, Kameraman, Kostüm Kreatörü, Kostümcü, Kurşuncu, Mizanpajcı, Mücellit, Müzikçi, Nota Ressamı, Restoratör, Sedefkar, Senarist, Seramikçi, Tasarımcı, Tashihçi, Taş İşleyici, Telkari Ustası, Tonmaister, Vitray Ustası, Yapımcı, Yayın Koordinatörü, Yazma Eser Pataloji Uzmanı, Yazma Eser Uzmanı ve Yönetmen unvanlı 4/B sözleşmeli personel alımında, sadece mesleki uygulamalı sınav yapılıyor.

**Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına Eczacı unvanlı 4/B sözleşmeli personel alımında, ilgili Kurum tarafından kura veya yazılı ve/veya sözlü sınava yapılıyor.

**Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına Yeraltı Maden Uzmanı unvanlı 4/B sözleşmeli personel alımında, Bakanlık tarafından yazılı ve/veya sözlü sınav yapılıyor.

**Danıştay Başkanlığına 4/B sözleşmeli personel alımında, Danıştay Kanunu hükümlerine göre sınav yapılıyor.

**Belediye Kanununun 49 uncu maddesi ve bu maddeye yapılan atıflara istinaden sözleşmeli personel alımında özel hükümler uygulanıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.