Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapacak! « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapacak!

Bu haber 14 Ocak 2020 - 9:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Uzman Yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi internet sayfasından ve DPB’den yapılan bilgilendirmede, Diyanet İşleri Başkanlığı’na diyanet işleri uzman yardımcısı alımı başvuru koşulları da belirtildi. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı ne zaman? Diyanet İşleri Başkanlığı başvuru şartları nelerdir? İşte Diyanet personel alımı hakkındaki detaylar…

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

7 Ocak 2020 tarihinde başlayan başvuru işlemleri, 20 Ocak 2020 tarihinde sona erecek.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,2. En az lisans düzeyinde dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak,
  2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde
    belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,
  3. Sınavın yapılacağı yılın ilk günü (01.01.2020) itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak,
  4. 2018 veya 2019 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının (KPSS) KPSSP3 puan türünden en az altmış (60) puan almış olmak,
  5. Daha önce Diyanet işleri uzman yardımcısı kadroları için yapılmış olan yarışma sınavlarında iki defa başarısız olmamak.

DİYANET PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvuru işlemleri; https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi adresindeki formun doldurulmasının ardından talep edilen belgelerle il ya da ilçe müftülüklerine şahsen yapılacak.

İşlemlere dair yapılan resmi bilgilendirmede, “Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 07.01.2020–20.01.2020 tarihleri arasında (dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi) adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurduktan sonra başvurularını onaylatmak üzere saat 08:30-16:30 saatlerde istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.

İstenen belgeleri getirmeleri halinde yurtdışındakiler ile askerlik görevini yapmakta olanların başvurularını, üçüncü şahıslar yaptırabilecektir.

İl veya ilçe müftülüklerindeki DİBBYS sorumluları, adayın sınav başvuru formuna girdiği bilgiler ile ibraz ettiği belgelerdeki bilgilerin doğruluğunu tespit ettikten sonra onaylama işlemini gerçekleştireceklerdir. Belgeleri eksik olan adayların başvuru onaylama işlemi yapılmayacaktır.