Türk Eğitim Sen, her zaman devletinden ve milletinden yana olmuştur « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

Türk Eğitim Sen, her zaman devletinden ve milletinden yana olmuştur


Web Banner


Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan Tuzla ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü Aydın Bora’nın Twitter hesabından yaptığı açıklama sonrası aldığı görevden uzaklaştırma cezasısını ,EBS genel merkez yöneticileri ve şube başkanlarının eleştirmesine tepki gösterdi.

Mehmet Yaşar Şahindoğan Twitter hesabından yaptığı açıklamada;”Türk Eğitim Sen’in Atatürk’e ve Atatürk inkılaplarına hakaret eden bir zat ile ilgili duruşu ve tavrı bir kısım çevreleri özellikle çok rahatsız etmişe benziyor…


Türk Eğitim Sen, her zaman devletinden ve milletinden yana bir sendika olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş değerlerine sahip çıkmayı ve bu kuruluş değerleriyle problemi olanlarla mücadeleyi ilke edinmiştir. Bu tür kişilerle ve bu zihniyetle mücadelemiz de kıyamete kadar sürecektir. Nerde bir Türk düşmanı, milli birlik ve bütünlük düşmanı varsa, Atatürk’e ve Atatürk’ün şahsında Cumhuriyetimize ve kuruluş değerlerimize bir saldırı olursa, bu saldırıyı yapanların üzerine sonuna kadar gitmiştir ve gidecektir.
Bu tür zihniyete sahip insanlara doğrudan ya da dolaylı olarak sahip çıkanlar da bizim için aynı zihniyetin kripto temsilcileridir ve sözlerinin ehemmiyeti de ancak o mertebededir.


Atatürk’e sevgiyi ve saygıyı bizden mi öğreneceklerini söyleyenlere sözümüz ancak şu olur. 23 Nisanlarda,19 Mayıslarda, 29 Ekimlerde ve 10 Kasımlarda Atatürk’ün adını bile anmayanların Atatürk sevgisinden bahsetmeleri inandırıcılıktan uzak ve komedidir.


Nerde bir Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı varsa bundan sonra da kaçtığı yere kadar kovalamaya ve onlara meydanları dar etmeye devam edeceğiz”dedi.


Web Banner
Web Banner