Semih Durmuş : Kriz Koordinasyon Kurulu’muz çalışmalarını sürdürüyor « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

Semih Durmuş : Kriz Koordinasyon Kurulu’muz çalışmalarını sürdürüyor


Web Banner

Sağlık-Sen 6 Dönem 4. Başkanlar Kurulu Toplantısı Video Konferans yöntemiyle yapıldı. Sağlık-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ve şube başkanları katıldığı toplantı Memur-Sen Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş yaptı. Durmuş, COVİD-19 Pandemisi ile gece gündüz mücadele eden sağlık çalışanları için iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin çalışma koşullarının oluşturulması gerektiğinin altını çizdi.

“Riski Azaltacak Önlemler İçin Çalışıyoruz”

COVİD-19 pandemisinin Türkiye’de görüldüğü günden bu yana çalışmaları hızlandırdıklarını dile getiren Durmuş, “Bu noktada ülkemizde ilk vakanın görüldüğü gün Sağlık-Sen olarak Covid-19 ile birebir mücadele eden sağlık çalışanlarımız için alınması gereken tedbirlerin neler olduğunun belirlenmesi ve bu tedbirlerin acil bir şekilde hayata geçirilmesi adına oluşturduğumuz Koronavirüs Kriz Koordinasyon Kurulu’muz çalışmalarını sürdürüyor. Kurulumuz, sağlık çalışanlarımızın bu olağanüstü durumda onları koruyacak önlemlerin alınması ve riski en aza indirgeyecek çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalar yapıldı ve yapılamaya devam ediyor” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Nisan_Ba%C5%9Fkanlar_Kurulu_1_.jpg

“Mücadelemiz Sağlık Çalışanlarına Destek Vermek”

Koronavirüs pandemisi ile mücadelede sağlık çalışanlarının en riskli grup olduğunu söyleyen Durmuş, onların ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla Sosyal Destek Birimi kurduklarını ifade etti.

Birimle ilgili bilgi veren Durmuş, “Öncelikle vefat eden sağlık çalışanlarının ailesinin her türlü ihtiyacını karşılayacağız. COVİD-19 servisleri, aciller, ASM, ASH ve acil sağlık istasyonlarına takviye besin desteği sunacağız. Salgınla mücadeleden olumsuz etkilenen sağlık çalışanlarına psikolojik destek sunarak rehabilite olmalarını sağlayacağız. Bu ihtiyacı, alanında uzman olanlarla sağlayacağız.   Genel merkezimiz ve 97 şubemiz tüm çalışmaları titizlikle yürütecek. Tek gayemiz var; sağlık çalışanlarımızın yükünü hafifletmek, mücadelelerinde onlara güç kuvvet olmak, yalnız olmadıklarını hissettirmek” ifadelerini kullandı.

Web Banner
Web Banner