Bütün dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de kendini gösteren korona virüsüne karşı tedbirler en üst düzeyde alınmaya başlanırken Manisa’da 2008 yılında eğitim öğretime başlayan Manisa Çukurova Kimya Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde virüse karşı etkili bir dezenfektan üretilmeye başlandı.
İlk etapta il genelindeki okulların dezenfektan ihtiyacını karşılayan okulun ürettiği dezenfektanlara il dışından da yoğun talep gelmeye başladı. Kimya bölüm şefi Davut Bilgin önderliğinde öğrencilerle üretimi yapılan dezenfektanlar kapsüllü virüs olarak adlandırılan korona virüsüne karşı 10 kat daha fazla etkili oluyor.