Emniyet harekete geçti: Halkı sokağa çağıran hesaplar hakkında yasal işlem! « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

Emniyet harekete geçti: Halkı sokağa çağıran hesaplar hakkında yasal işlem!

Son Dakika: EGM, döviz kurlarında gerçekleşen dalgalanmaları manipüle ederek, halkı sokağa çağıran içeriklerin yanı sıra, manipülatif paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 271 hesapla ilgili çalışma yapılarak, yasal işlem başlattı.

Bu haber 24 Kasım 2021 - 13:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son Dakika: Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütüldüğü hatırlatıldı.

Açıklamada, “Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında, döviz kurlarında gerçekleşen dalgalanmaları manipüle ederek, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, cebir ve şiddet kullanmak için halkı sokağa çağıran içeriklerin yanı sıra, manipülatif ve dezenformasyon niteliğinde paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 271 hesap ile ilgili çalışma yapılarak tespit edilen şahıslar hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır. Türk Polis Teşkilatı olarak, her alanda olduğu gibi sanal ortamda da suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

AK Parti'den yeni ekonomi politikası: 5 ay sonra olumlu sonuç verecekAK Parti’den yeni ekonomi politikası: 5 ay sonra olumlu sonuç verecek

Merkez Bankası'ndan son dakika döviz ve dolar açıklamasıMerkez Bankası’ndan son dakika döviz ve dolar açıklaması

DÖVİZİ BAHANE EDİP SOKAĞA İNDİLER, LGBT SLOGANI ATTILAR

Dövizdeki dalgalanmayı protesto etme bahanesiyle sokağa çıkan gruplar arasında LGBT propagandası yapanlar da yer aldı. 

Bir grup, “Siyasi tutsaklara özgürlük, Kürt halkına özgürlük, LGBT’ye özgürlük,” sloganları eşliğinde tencere tavalı protesto gerçekleştirdi.