Emeklileri heyecanlandıran haber! « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

Emeklileri heyecanlandıran haber!

Milyonlarca emekli maaşlarına yapılan yüzde 49.25 ve bayram ikramiyelerine yapılan yüzde 50 zammı yetersiz bularak seyyanen zam taleplerini dile getirmeye devam ediyor.


Web Banner

Sözcü TV canlı yayınına katılan SGK Uzmanı Özgür Erdursun da hükümet derinlemesine çalışma ile analizler yaptığını belirterek, “Bu analizler sonucunda herhangi bir kayıp yoksa artış yapmazlar, bu konu kapanır.” dedi.

Erdursun aynı zamanda aldığı duyumları aktararak, “Emekli aylıklarına 2 bin, 3 bin, 4 bin lira seyyanen artış gelebilir.” diye konuştu. Erdursun bayram ikramiyeleri için de rakam verdi.

Erdursun şu ifadeleri kullandı:

“Seyyanen artış konusu şu anda tüm emekliler için hala çok güncel. Hükümet bundan sonra bu konu kapandı dese de millet nezdinde kapanmadığı için bu konu seçime kadar devam eder.”

İŞTE KONUŞULAN RAKAM

“Mart ayında bir düzenleme daha olabilir. Emekli aylıklarına 2 bin, 3 bin, 4 bin lira seyyanen artış gelebilir. Gelmeyebilir de net bir bilgim yok ama bu konuyla ilgili de aldığımız duyumlar çalışmanın olduğu yönünde.”

“Seçimlere kadar tekrar yine Cumhurbaşkanı bir açıklama yapabilir. ‘Bir miktar daha artış yaptık’ diye. Emeklilere zam yapmazsa hükümet beklemediği bir sonuçla karşı karşıya kalabilir. Bunun için de muhalefet konuyu dile getirmeli.”

“İktidar hiçbir şey yapmazsa, muhalefet de konuya tartışmazsa, gündeme getirmezse seçmenin karar sonrasında nereye gideceği bu sefer belirsiz olur.”

“Hükümet derinlemesine çalışma yapıyor. Oy oranları, emekliler üzerinde sıkı analizler yapılıyor. Bu analizler sonucunda herhangi bir kayıp yoksa artış yapmazlar, bu konu kapanır. Kayıp varsa mart ayına kadar düzenleme yapılır.”

“Meclis de kapanacak. Meclis kapandıktan sonra nasıl bir karar alınacak bu da önemli.”

BAYRAM İKRAMİYELERİ ARTABİLİR

“Seyyanen artış beklentisi çok sıcak. Emekli aylıkları konusu kapanmadı. Bayram ikramiyelerini de 5 bin TL’ye çıkabilir.”

Web Banner
Web Banner