Bir virüs, nasıl da dünyayı durdurdu! « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

Bir virüs, nasıl da dünyayı durdurdu!


Bir virüs,bırakın gözle görmeyi, mikroskopta dahi zor görünen bir virüs. Nasıl da dünyayı durdurdu. Nasıl da aciziz değil mi ! Hani nerde o büyük devletler, insanlığın kanını emen herkese her şeye yukarıdan bakan o devletler ne oldu size ?

Avrupa sana ne oldu sanki çatırdıyor sağlık sistemin, bir virüsle sallanıyor birliğin, toz pembe günler sanki griye dönüşüyor. Amerika Dünyayı sömüren Amerika hani şu çocuk vardıya, sayende evsiz barksız aç bıraktığın çocuk ne diyordu, sizi Allah’a şikayet edecem diyen çocuk bak ahı sizi de tuttu, hadi gücünüz yetiyorsa o çocuğun ahınada savaş açın !!!

Ya biz Türkiye çok mu masumuz ? Bütün değerlerimizi yozlaştırdık, manevi ve inançsal duygularımızı körelttik, ne göründüğümüz gibi olduk, nede olduğumuz gibi davrandık. Her fırsatta birbirimizin kuyusunu kazar olduk. Bunun gibi bir çok örnek vs. vs. vs… Farkındamısınız biz insanlığımızı ruhen öldürmüştük zaten ! Şimdide bedenen ölüyoruz.

Daha da geç olmadan gözlerimizi açalım artık. Unutmayalım bu Dünyayı ve bizleri iman ve itikat kurtarır, sevgi kurtarır, hoş görü kurtarır, saygı kurtarır, paylaşmak kurtarır. Hadi hepimizin evlerimize kapandığı bu günlerde önce ailelerimize sonra insanlığımıza sarılalım, eminimki imanın ve sevginin gücü her musibetin önüne geçer. Yeterki biz birbirimizi sevelim yüce rabbim sonsuz şefaati ile bizleri affedecektir. Mutlaka şifa elini uzatacak, derdin dermanını verip, bu musibetleri üzerimizden kaldıracaktır.

M.Gökhan Şahin