Abdulllah Ağar’dan sokağa çıkma yasağı uyarısı « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

Abdulllah Ağar’dan sokağa çıkma yasağı uyarısı


Web Banner

Güvenlik politikaları uzmanı Abdullah Ağar da sosyal medya hesabından bu konuya dikkat çeken payaşımlar yaptı.

Ağar şu ifadeleri kullandı;

BÜTÜN MİLLİ GÜÇ UNSURLARI OLUMSUZ ETKİLENİR


”Bir “Sokağa Çıkma Yasağı” lafı almış başını yürümüş. Kimlerin hangi niyet ve maksatla çıkarttığını bilmiyorum. #Corona Virüs ile mücadelede etkili bir metot arayan, ama sokağa çıkma yasağının sonuçlarını öngöremeyen, düşünemeyen iyi niyetlilere çok sözüm yok. AMA! Sokağa çıkma yasağı uygulansın diyenler; Üretim-tedarik zincirlerinin kopması başta, istikrarın ana unsuru para kazanma ve tüketim halkalarının kopacağını da, Bütün milli güç unsurlarının OLUMSUZ ETKİLENECEĞİNİ DE, Kamu düzeni ve toplumsal yaşamın çökeceğini de biliyor olmalılar.

ONTROLLÜ İZALASYON GEREKİYOR!

Hem evde kalarak, hem de iş’te, hem sokak ve alışverişte en az 2 metre kuralını uygulayarak, yaşamı-istikrarı-mücadeleyi ve istikrarı devam ettirmek gerekiyor. Yanlış yer, zaman, zaman aralığı, kitle/alt gruplara uygulanan sokağa çıkma yasakları hem toplumu, hem devleti, hem geleceği, hem de mücadeleleri kilitler. Maksadı aşan/uzayan sokağa çıkma yasakları büyük istikrarsızlıklara, huzursuzluklara, açlık ve güvensizliklere neden olur. İç savaşa, parçalanmaya kadar gider. Gerekirse bedel ödenir, ama devletin çökmesine, milletin dağılmasına, vatanın parçalanmasına izin verilemez.

DEVLET VE TOPLUM ÇÖKER!
Kaş yapacağım derken, göz çıkartılamaz. Genel ve uzun soluklu “Sokağa Çıkma Yasağı” devletin ve toplumun çökmesini, kaos çıkmasını, istikrarsızlık ve bozgun yaşanmasını isteyenlere hizmet eder. En son sokağa çıkma yasağını, darbeyi başarsalardı, kimlerin uygulamak istediğini unutmayın.”

Web Banner
Web Banner