İmamoğlu’nu zora sokacak İETT belgesi « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

İmamoğlu’nu zora sokacak İETT belgesi

Bakan Kasapoğlu’ndan İmamoğlu’nu zora sokacak İETT belgesi

Bu haber 20 Ekim 2021 - 20:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun dün eylem yapan Kanuni Sultan Süleyman KYK yurdu öğrencilerinin taleplerinin karşılandığı yönündeki açıklamasına belge ile tepki gösterdi.

“9 GÜN ÖNCE İBB’YE İLETTİĞİMİZ TALEP İÇİN MİSANSENE GEREK YOKTU”

Bakan Kasapoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Göreviniz olan otobüs ve aydınlatma hizmetlerini geç de olsa yerine getirmeniz sevindirici. Ancak, 9 gün önce İBB’ye ilettiğimiz otobüs seferlerinin artırılması talebini yerine getirmek için mizansene gerek yoktu” ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu'ndan İmamoğlu'nun KYK açıklamasına tepki: 9 gün önceki talebimiz için mizansene gerek yoktu

TALEP DİLEKÇESİNİ DE PAYLAŞTI

Kasapoğlu paylaşımında, İstanbul Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden, 11 Ekim 2021 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilen, yurt öğrencilerinin ulaşımına ilişkin talep dilekçesine de yer verdi.

Bakan Kasapoğlu'ndan İmamoğlu'nun KYK açıklamasına tepki: 9 gün önceki talebimiz için mizansene gerek yoktu

İMAMOĞLU NE SÖYLEMİŞTİ?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise talepleri nedeniyle dün eylem gerçekleştiren öğrencilere ilişkin şu açıklamada bulunmuştu:

“Dün gece haklı talepleri için eylem yapan Kanuni Sultan Süleyman KYK yurdu öğrencilere söz vermiştim. Bugün ücretsiz internet sağladık, İETT otobüs seferleri artırıldı, güvenlik için yola kamera ve aydınlatma çalışması yapılacak. Zabıta ekiplerimiz de kontrolde olacaklar.”