ŞEHİT AYŞENUR ALKAN ÖĞRETMEN ANISINA ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILSIN « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

ŞEHİT AYŞENUR ALKAN ÖĞRETMEN ANISINA ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILSIN

Bu haber 22 Kasım 2022 - 18:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Kızılay Web Banner 300X300

 

Ayşenur Alkan Ücretli Öğretmenlik yapıyordu, atanma hayaliyle yaşıyordu. Ancak hayali gerçek olmadan şehit oldu.

Şehit Öğretmenimiz Ayşenur Alkan’la ülkemizin önemli bir sorunu; öğretmen açığı, ücretli öğretmenlik ve atama bekleyen öğretmenlerimiz gerçeği de bir kez daha karşımıza çıktı.

Temennimiz, en kısa zamanda Ayşenur Alkan öğretmenimizin anısına, ÜCRETLİ ÖĞRETMEN sayısı kadar öğretmen ataması yapılması ve atama bekleyen öğretmenlerimizin hayallerinin gerçek olması.

Çünkü umutlarla üniversite kazanan, binbir güçlükle okuyup mezun olan, zorluklarla KPSS’ye hazırlanan öğretmenlerimiz atama bekliyor.

Atanmayan öğretmenlerimiz ekonomik özgürlüklerine ve öğrencilerine kavuşmak istiyor, yuva kurma, aile olma zamanları geldi de geçiyor.

Atama bekleyen öğretmenlerimizin kimisi ücretli öğretmenlik ve özel okul öğretmenliği ile asgari ücrete bile denk gelmeyen ücrete çalışmak zorunda kalırken, kimisi de markette, inşatta, pazarda, restaurant ve kafelerde en fazla asgari ücrete denk gelen ücret karşılığında çalışarak geçimlerini sağlamaya çalışıyorlar.

Şehit Ayşenur Alkan öğretmenimiz de ücretli öğretmenlikle ekmeğini kazanmaya çalışan yüzbinlerce atama bekleyen öğretmenlerimizden sadece birisiydi.

Dileriz yetkililerimiz Şehit Ayşenur Alkan öğretmenimiz vesilesiyle atama bekleyen öğretmenlerimizi hatırlar, 2022 yılı bitmeden ücretli öğretmen sayısı kadar öğretmen ataması yapar.

Var olan öğretmen ihtiyacı, kadrolu öğretmenlerle karşılanır.

Böylece ücretli öğretmenlik uygulaması da tarih olur.

Kadriye Demirel

Eğitimci Yazar

Kadriye Demirelhaberbilgi@hotmail.com