Önce karne sonra telafi « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

Önce karne sonra telafi

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), öğrencilerinin karne ve başarı belgeleri 18 Haziran’da e-Okul’dan erişime açılacak, ardından telafi eğitimi programı uygulanmaya başlanacak.

Bu haber 14 Haziran 2021 - 15:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Talep edenlere belgelerin basılı hali 2 Temmuzdan itibaren dağıtılacak. Sorumluluk sınavları, 21 Haziran-2 Temmuz arasında yapılacak. 1.5 yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programının (UDEP) yaz tatili bölümü olan “Telafide Ben de Varım” programı uygulanacak. Telafi eğitimi, 5 Temmuz-31 Ağustos arasında düzenlenecek.

BİRİNCİ SINIFA GEÇENE YAZ OKULU

Eylülde ilkokula başlayacak olmasına rağmen okul öncesi eğitimden yararlanamamış çocuklar için yaz okulları açılacak. Yaz okulu ve çocuk kulüpleri, karneler verildikten sonraki hafta başlamak üzere açılabilecek. 1den 2ye geçen öğrenciler için okuma yazma taraması başlatılacak, bu taramaların sonuçlarına göre, ihtiyacı tespit edilen öğrencilere ek ders ve ek materyal desteği sağlanacak. Bakanlık, 2021-2022 eğitim öğretim yılında okulların tam zamanlı açılması ve eğitim öğretimin yüz yüze yapılmasını hedefliyor.

Akşam