İŞTE İLLERE GÖRE VAKA SAYISI ! « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

İŞTE İLLERE GÖRE VAKA SAYISI !


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu.

Bütün illerimizdeki dağılım. Bugüne kadar illerimizdeki dağılımı göstermemiştik. Bütün illerimizde artık bu virüsün olduğunu biliyoruz. Daha çok vaka İstanbul’da.

İstanbul’daki vaka sayısı 8 bin 852. Onu İzmir izliyor 853 vaka, 712 vaka ile Ankara izliyor.

Toplam 39 ilimizde can kaybı var.

Umredeki vatandaşlarımızla ilgili Bilim Kurulu ve yurtlarda kalanlarla ilgili bir karar almıştı. Bundan önceki toplantıda. Bu toplantıda şöyle bir karar alındı. Eğer pozitifse hastanede takibi, eğer semptomu varsa yine hastanede takip edilmesi.

Bu süreci virüsün Türkiye’ye gelişinin uzun bir süre olduğunu ve başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimizi en son Avrupa bölgesinde gelen ülke olduğumuzu ifade ettiler.

Biz 14 gün boyunca izolasyona aldık. Bu süreçte özellikle semptomun gelişmesini bekliyorsunuz.

CEMİL TAŞÇIOĞLU’NUN VEFATI

”Eğer gerçekten denilmiş şekilde izole edebilirsek kendimizi bu anlamda teması izole edebilirsek bu anlamdaki tedbirlerle bu grafiğin daha da aşağıya kapanacağını çok rahat söyleyebiliriz. Bizim evlerimizde kendimizi izole etme çabası ve zorunluluğu içerisinde olmalıyız. 60 yaş üstü ve kronik hastaların daha çok olduğunu, bu gençlerin hiç olmadığı anlamına gelmez. Bu sadece bir yaş aralığının daha çok etkilendiğini göstermek için o tabloyu verdik.

Sayın Hocam için Allah’tan rahmet diliyorum. Büyük bir acı. Çok iyi bir insandı ve görevinin başında son güne kadar hizmet ederek hayatına vefat etti” dedi.