Devlet Bahçeli’nin müjdesi Ayşe’yi mutlu etti « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

Devlet Bahçeli’nin müjdesi Ayşe’yi mutlu etti

Bu haber 22 Haziran 2022 - 10:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.


YKS’ye gireceği sırada kimliğini unuttuğu için gözyaşlarına boğulan Ayşe Sabancalı’ya, MHP’li Devlet Bahçeli sahip çıktı. Masraflarının karşılanacağını öğrenen Ayşe, mutluluktan havalara uçtu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından (ÖSYM) yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavına Osmaniye Anadolu Lisesi’nde giren Ayşe Sabancalı, giriş kapısında polis ekiplerince yapılan belge kontrolünde kimliğini unuttuğunu fark etti.

Gözyaşlarına boğulan Sabancalı’yı, giriş kapısında görevli polis ekipleri güçlükle sakinleştirdi.


Kimliğine kavuşabildi

Yaşadığı şokun ardından polis ekiplerine verdiği numaradan aile yakınlarıyla görüşen genç kız, kimliğinin geleceğini anlamasıyla biraz da olsa durulabildi.

Gözyaşları içerisinde beklerken gelen telefonla koşmaya başlayan genç kızın kimliğine kavuşma anı, İHA kameralarına anbean yansıdı.

Devlet Bahçeli’nin müjdesi Ayşe’yi mutlu etti VİDEO


Devlet Bahçeli sahip çıktı

Ayşe, bugün ise evinin kapısını gazetecilere açtı.

Teyzesinin kızı Gülhan Gürsoy ile eniştesi Erol Gürsoy ve kuzeni Zehra Gürsoy ile birlikte merkeze bağlı Dereobası köyünde yaşayan Ayşe Sabancalı’ya, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sahip çıktı.

Osmaniye Vakfı tarafından eğitim masraflarının karşılanacağını öğrenen Sabancalı, Devlet Bahçeli’nin burs vermesinin çok güzel bir duygu olduğunu söyledi.


“İlk başta bazı yorumlar kötüydü”

Ayşe Sabancalı, “O an kötü bir histi. Sınava giremeyeceğimi düşündüm. Daha sonra kimliğimi getirdiler ve sınava girebildim. Polisler, öğretmenler ve veliler çok yardım ettiler. Birçok kişi aradı, çok burs teklifi aldım. Osmaniye Vakfı üzerinden Devlet Bahçeli’nin burs vereceklerini söyledi. Devlet üniversitesini kazanamasam bile vakıf üniversitesine gönderebileceklerini söylediler. Çok güzel bir şey bu. İlk başta bazı yorumlar kötüydü. Videolarımı kaldırtmak istedim ama o kadar çok yayıldı ki kaldırtamazdım. Bütün veliler kapıdayken beni bekleyecek birisi yoktu.” şeklinde konuştu.


“Ayşe’nin arkasında olduklarını söylediler”

Kimliğini Ayşe’ye yetiştiren enişte Erol Gürsoy ise “Önce Ayşe’yi sınava bıraktık. Telefon numaramı da vermiştim zaten. Bir sorun olursa ulaşsın diye. Ayşe’yi bıraktıktan sonra kızım Zehra’yı bıraktım başka bir okula. O anda da telefon geldi. Ayşe’nin kimliği zaten arabadaydı. Sınava da vakit vardı kimliği yetiştirme vaktim de oldu. Şükürler olsun Ayşe sınava girdi. Medyaya da çıktıktan sonra bizi yalnız bırakmadılar. Devlet Bahçeli Bey, Belediye Başkanı Kadir Kara, Ülkü Ocakları Başkanı Burak Bulut olsun bizleri yalnız bırakmadılar. Ayşe’nin arkasında olduklarını söylediler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.


“Birbirimize çok düşkünüz”

“Birbirimizi kardeş gibi görüyoruz.” diyen kuzen Zehra Gürsoy da, “İlk başta şaşırdım. Kendisiyle ayrılırken da bana sarıldı ağladı. Daha sonra beni aradılar. Kendisine telaş yapmaması gerektiğini, babamın kimliğini yetiştireceğini söyledim. Koşarak babamın yanına gittim. Babam da kimliği yetiştirdi. Çok üzüldüm ağladı diye strese girdi diye. Benim Ayşe ile ilk başlarda samimiyetim yoktu, teyzem vefat ettikten sonra sık görüşmeye başladık. Birbirimize çok düşkünüz her şeyi beraber yapmak istiyoruz.” diye konuştu.