SKANDAL UYGULAMA TUVALETLERİ ÖĞRENCİLERE TEMİZLETECEKLER! « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

SKANDAL UYGULAMA TUVALETLERİ ÖĞRENCİLERE TEMİZLETECEKLER!

Bu haber 13 Aralık 2019 - 21:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk Eğitim Sen Genel Başkan yardımcısı Musa Akkaş Konya Selçuklu M.Halil İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yaşanan bir skandalı gündeme taşıdı.

PARALI TUVALET SKANDAL’INDAN SONRA BİR REZALET DAHA…
TUVALETLER ÖĞRETMEN NEZARETİNDE ÖĞRENCİLER TARAFINDAN TEMİZLENECEK.

YER:
Konya Selçuklu M.Halil İbrahim Hekimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.
Okul müdürlüğü 13.12.2019 tarihinde,mesleki eğitim konulu “Meslekî Eğitim” faaliyetlerinin yürütülmesinde uyulması gereken kurallar” talimatı ile,okul müdürü Zeynettin Düzenli imzalı ,öğretmenlere yazılı bir emir yayınlanıyor.
“Tuvaletleri öğrenciler temizleyecek” diyor.
Talimatnamenin 11.maddesinde;
“Atölye, laboratuvar, derslik ve koridorlar ile diğer alanların temizlik bakımı, alan şefinin koordinesinde, atölye ve laboratuvar şefleri ile diğer meslek dersi öğretmenlerince öğrencilere, bir program dâhilinde günlük olarak yaptırılacaktır. Özellikle tuvalet bakımı haftada her gün (Çarşamba günleri, okul yönetimince) yaptırılacaktır.
12- Okul Sağlık Kurulu tarafından takip edilen tuvalet ve diğer mekânlara ait temizlik çizelgesi, kurulun direktiflerine göre düzenlenecek ve zamanında kurula teslim edilecektir.
Yazıdan anlaşılan ve öğretmenlere de sözlü olarak izah edilen,çarşamba günleri okul yönetimince ama diğer günler tuvalet temizliği öğrencilerce yapılacağı vurgulanmış.

Şimdi bu yazıyı okuyunca öğrencilerin bu okulları tercih etmeme sebeplerinden birisinin okulları çoğunluğunu iş bilmez yöneticilerin yönetmesi görünüyor.
Bu bir iddia felan değil,gerçek.Ortada kocaman tarihli,sayılı,imzalı yazılı bir talimat var.
Tuvaletler öğretmen refakatinde öğrenciler tarafından temizlenecek diyor.Müdür efendi öğretmen,öğrenci senin neyin Ya…kölen mi,hizmetçin mi, paralı emir erin mi,maraban mı?NEYİN…
Bu yüzyılda bu ne anlayıştır. Nasıl bir yöneticilik anlayışıdır bu,anlaşılır değil.
Tam anlamıyla bir rezalet.
Yönetici atamada Sayın Bakan Ziya Selçuk “Kabe’nin anahtarını gayri Müslüm’e emanet eden medeniyetimiz,kenar semtteki bir okula kariyer ve liyakat Sahibi birini atayamıyoruz” itirafının bir göstergesidir.
Yönetici atamalarında kariyer ve liyakatı dikkate almadan yönetici atarsanız bu ülkede buna benzer rezillikleri hep yaşarsınız.
Öğrencilerimiz okullara, ülkeye yararlı bireyler olsunlar,gerekli ve yeterli eğitimi alsınlar diye gönderiliyorlar. Öğrencilerimiz,evlatlarımız öğretmenlere birer emanettir.
Hiç kimse öğretmen rehberliğinde hiç bir öğrenciye tuvalet temizlettiremez.Buna kimsenin hakkı yoktur.Okullarımızın temizlik personeli vardır.Yoksa da talep edersin,nereyi temizlettireceksin temizlerler.
Okul tuvaletini paralı hale getiren yöneticilerden sonra “tuvaletleri öğrenciler temizleyecek”diyen yöneticilerden sonra bakalım daha neler göreceğiz.
YAZIKLAR OLSUN SİZİN GİBİ YÖNETİCİLERE VE SİZİ YÖNETİCİ YAPANLARA!!!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.