Cumhurbaşkanı Başdanışmanı istifa etti! « Kamudan Ajans

SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı istifa etti!

Bu haber 08 Ocak 2020 - 15:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politika Kurul Üyesi Adnan Tanrıverdi’nin görevlerinden istifa ettiği belirtildi.

Adnan Tanrıverdi, 3. Uluslararası Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği (ASSM) İslâm Birliği’nin kongresinde yaptığı konuşmada, “Mehdi gelecek. Ortamı buna göre hazırlamalıyız” sözleriyle gündeme gelmişti.

“ERDOĞAN KABUL ETTİ”

OdaTV’den Müyesser Yıldız’ın yazısına göre, Tanrıverdi’nin Cumhurbaşkanlığı’ndaki görevlerinden “Affını” istediği, Erdoğan da kabul etti.

TANRIVERDİ’NİN AÇIKLAMASI

Tanrıverdi’nin kurucusu olduğu ASAM’ın WhatsApp grubunda paylaştığı açıklama şöyle:

“Değerli Arkadaşlarım, Hayırlı günler dilerim. Allah yardımcınız olsun.

İlerleyen yaşım ve her gün artarak devam eden tezvirat kampanyasını gerekçe göstererek, bulunduğum Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı ile Güvenlik ve Dış Politika Kurul Üyeliği görevlerimden affımı talep ettim.

İstişaremiz sonunda Cumhurbaşkanımız talebimi kabul ettiler. Omuzlarımdan büyük bir yük kalkmış oldu. Hayatın normal akışını yaşıyoruz. Göreve devamımı isteyen arkadaşlarım oldu.

Şimdiye kadar olduğu gibi, son emeklilik talebimde de yapmam gerekeni yaptığıma inanıyorum. Hakkınızı helal ediniz. Görüşmek dileğiyle sağlık ve afiyetler dilerim.”